גלויה 1 א.png
גלויה 3 א.png
גלויה 2 א.png

נעים מאוד,

אנחנו כרמית, אריה, נעמי ונעם, ואנו משתתפים בקורס 'מי מפחד ממחלות נפש' אשר  מועבר בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב. קורס זה משלב בין סטודנטים בשנה ראשונה לבין מתמודדים עם מחלות נפש, ומטרתו להתמודד עם סטיגמות אשר קיימות בחברה על מחלות נפשיות. כקבוצה, יצרנו יחד את פרויקט הגלויות, במטרה להקל על המפגש של מתמודדים עם הצוות הרפואי ולהביא את חוויתם בסיטואציה הטיפולית לידיעת הצוות הרפואי והפארה רפואי ולסטודנטים הלומדים לכך. הפרויקט נולד מתוך חוויה טעונה ולא יחידה של אחת מאיתנו, ממפגש טעון ומפלה, ומתוך רצון עז למנוע חוויות כאלו בעתיד.

אנו סבורים כי אין בכוונת הצוות הרפואי לפגוע ברגשות של מטופליו, אך מודעים למצב הנתון כיום, בו קיימות תפיסות מקובעות על ציבור המתמודדים בכללותו, בעוד שציבור זה מכיל קשת רחבה של אנשים המתמודדים עם אתגרים שונים בעוצמות שונות.

אנו מעוניינים שלכל אדם תהיה חוויה נעימה ומכבדת במפגש רפואי, וקוראים לכם - סטודנטים וסטודנטיות לרפואה, לסיעוד ולמקצועות הבריאות הנוספים – לאפשר חוויה זו; להביט בעיניי המטופלים, לשאול ולהתעניין בחייהם בטרם גיבוש דעה או החלטה עליו או על מצבם, להסביר להם כראוי. לזכור כי כל אדם הוא עולם ומלואו, עם תחביבים, רצונות, פחדים ואתגרים שונים ומגוונים. אנו קוראים לכם להיזכר במהות המקצוע שבחרנו- לעזור, לייעץ, להכווין, ולעשות זאת בעדינות וברגישות מול כל אדם באשר הוא.

ואם אתם לא נמנים עם הצוות הרפואי, אנו קוראים לכם ליישם זאת במרחב האישי שלכם  - לכבד את האדם העומד מולכם, להאמין בו, לראותו כשווה.

שלכם,

כרמית, אריה, נעמי ונעם.